Sunday, 1 July 2012

Inspiring article/Inspirujący artykuł

I have just found a very nice and, in my opinion, very useful article about hones blogging Publisher on Etsy. It give nice tips on how to write personal, hones posts. It is really worth to read if you are blogger. So here is the link. Enjoy!

IMG_3210IMG_3126IMG_3019

Niedawno przeczytałam na Etsy bardzo, moim zdaniem, ciekawy artykuł na temat pisania postów o swoim życiu, o tym jak je pisać by były uczciwe i osobiste. Tych z Was, którzy znają angielski zapraszam do kliknięcia tutaj. Dla nie znających tego języka podam jedynie ciekawą poradę z tego artykułu (wybaczcie, że nie przetłumaczę całości).

Autorka pisze, że jeśli nie ma się pomysłu na post to warto zrobić coś takiego:

1. Zapisz trzy rzeczy, które widzisz lub słyszysz w tym momencie (słucham radia, stłukłam szklankę, widzę kota sąsiadów spacerującego po naszym ogrodzie)

2. Zapisz trzy rzeczy, które zrobiłaś w ostatnim tygodniu (byłam na spotkaniu w Zurychu, zrobiłam pudełko na zdjęcia, kupiłam dzieciom walizki na wyjazd do babci)

3. Zapisz trzy rzeczy, którym się wymieniłaś w ostatnim miesiącu z innymi osobami (mailowałam z Mazmiką na temat jej gościnnego posta, wymieniłam się z koleżanką książkami, rozmawiałam ze starym znajomym o pomysłach na ycie)

Następnie wybierz jedną z rzeczy i zadaj sobie pytanie ‘dlaczego’, a potem kolejne i kolejne, aż w końcu stworzysz historię wartą opisania. Jeśli nie uda Ci się z jedną z tych rzeczy, weź kolejną i spróbuj ponownie.

Spróbuj to zrobić każdego tygodnia. Praktyka czyni mistrza, więc z czasem wymyślanie ciekawych historii będzie coraz łatwiejsze.

Ja z pewnością tego spróbuję!

6 comments:

 1. chyba coś w tym jest ...

  ReplyDelete
 2. ciekawe pomysły, zawsze łatweiej pisać odpowiedzi na dobrze postawione pytania

  ReplyDelete
 3. Zaciekawił mnie artykuł, a właściwie to co ty przekazałaś;-0 (słabiutka w językach obcych jestem)

  ReplyDelete
 4. Ty Marysia nie musisz stosować się do tych wskazówek, bo i tak piszesz ciekawie.
  Ja z kolei mam blokadę na pisanie o sobie, chyba wypompowałam się na poprzednim blogu, gdzie pisałam bardzo osobiste rzeczy m.in. na temat choroby.
  Kto wie, może i ja się zainspiruję ;)

  ReplyDelete
 5. Interesujące, do rozważenia!

  ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!