Tuesday, 1 December 2015

Advent diary/ Adwentownik

Kalendarz adwentowy-0386Kalendarz adwentowy-0450

Zainspirowana tym wpisem na Worqshop postanowiłam, że w tym roku wraz z dziećmi zrobimy adwentownik. Nie będziemy robić całego grudniownika, bo pewnie po świętach zapał nam przejdzie, ale adwentownik powinnien się udać. Dlatego, zamiast cukierków, dzieci w tegorocznym kalendarzu adwentowym znajdą kartki i ozdoby do zrobienia pamiętnika. Będziemy też na bierząco robić zdjęcia i na koniec je dodamy. Mam nadzięję, że uda mi się pokazać nasze małe dzieło. Oprócz karteczek w kalendarzu są też różne zadania oraz niespodzianki. Po wykonaniu każdego zadania dzieci mogą się u mnie ubiegać o cukierki.

Kalendarz adwentowy-0372Kalendarz adwentowy-0394

Kalendarz zawiesiłam wczoraj na bardzo brzydkich drzwiach, które, mam nadzieję już w krótce wymienimy. Ze zrobieniem zdjęć męczyłam się bardzo długo. Chciałam je zrobić jeszcze przed otwarciem pierwszej koperty, a niestety na dworze panuje ciemność. Poza tym gdy wychodzę do pracy jest jeszcze ciemno, gdy wracam, jest już ciemno...

Jak tam Wasze przygotowania do Świąt?

Kalendarz adwentowy-0375Kalendarz adwentowy-0452Kalendarz adwentowy-0453

Uff, this year I managed to have the advent calendar on time. Actually, it hangs already two days. In the envelopes, this year, kids will not find sweets, but instead pieces of paper and some cute illustrations from which they will make our advent diary. Besides, in some of them are nice assignments, with which they can earn some sweets. I really hope that they will find the idea of the diary! I plan to take lots of photos these days so we can add them afterword and have nice keepsake for the future.

Kalendarz adwentowy-0383Kalendarz adwentowy-0451

This calendar hangs on a very ugly door that I hope will be replaced soon. It is very stormy and rainy these days here in the Netherlands so taking decently lit photos is… well, challenging.

How are your Christmas preparations going?

Kalendarz adwentowy-0391

1 comment:

  1. Świetny pomysł na kreatywny adewntownik! Na pewno dzięki niemu będziecie razem spędzać więcej czasu! Co do zdjęć to wiem co czujesz - ja dzisiaj chyba godzine się męczyłam, żeby zrobić jedno zdjęcia.. cały dzień było tak ciemno, że tak czy siak zdjęcie wyszło tragicznie :(

    ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!