Thursday, 23 June 2011

Summer(tea)time

 IMG_4043

Do you remember the swap I had with Silort? If not, just have a look here.

IMG_4025 

IMG_4036  

IMG_4049

 IMG_4051 .

Finally, Silvana also received my package. I was already worried that it disappeared somewhere in the ocean. But now I can show you what I’ve made for her. This is kind of recycled quilt as the blue fabric used to be my hubby shirt. The tea cup and pot are made with reverse appliqué, strawberries and cherries with raw-edges appliqué. The little cute crochet apple was made by Agah. I thought that it perfectly fits the theme. The idea for mounting I have stolen from PatchworkPottery.

On pictures the background fabrics looks pretty wrinkled but in reality it is not so visible. At least it was not before sending it to Brazil.

 IMG_4024IMG_4005

Pamiętacie jeszcze moją wymianę z Silort? Jeśli nie, to zapraszam tutaj.

Już się zaczynałam martwić, że moja przesyłka wpadła do Atlantyku, ale dziś rano Silvana poinformowała mnie, że przesyłka dotarła do niej w całości; cóż za ulga! Z tej oto okazji chwalę się moją robotą. Makatka jest częściowo recyklingowa, jako, że materiał na tlo pochodzi z mężowej koszuli. Filiżanka i dzbanek wykonane są techniką aplikacji odwrotnej, a czereśnie i truskawki, zwykłą aplikacją. Małe szydełkowe jabluszko wyszło spod rąk Agah. Bardzo mi ono pasowało do całosci. Pomysł na zawieszenie podpatrzyłam u PatchworkPottery.

Na zdjęciach makatka wygląda na dosyć pogniecioną, ale w rzeczywistości nie było aż tak źle (Pikutku, potwierdź!). Choć może powinnam powiedzieć, że przed wysłaniem do Brazylii nie było źle..

IMG_4047

9 comments:

 1. jeste przepieeeekna! nie wiedzialam ze ta technika to technika jakas odwrotna;p czesto ją robie, dorbze znać nazwe;p uwielbiam twoje makatki kobieto :) takie urokliwe, duzo szczegolow i ta dokladnosc!!! boskie! :D

  ReplyDelete
 2. Cudowna :)
  Pozdrawiam serdecznie

  ReplyDelete
 3. Cudeńko. Po prostu cudeńko.Wyczarowywujesz piękne makatki.

  ReplyDelete
 4. Jestem pod wrażeniem Twoich prac! Gratuluję talentu!!! :)

  ReplyDelete
 5. O rety! Ale cudo!!!
  http://zyrafowo.blox.pl/html

  ReplyDelete
 6. Makatka cudowna, aż mam ochotę zrobić jakąś dla siebie, pozdrawiam

  ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!