Tuesday, 15 December 2009

Carols and Christmas mood/Pastorałki i świąteczny nastrój

Szczecin is a first polish city that made own carol. You can listen to it on Pasiakowa’s blog. Pasiakowa is singing a choir in this carol!

I am really keen on carols. My two favourites are “Będzie kolęda” by Skaldowie and “Jest taki dzień” by Czerwone Gitary. Both bring me in a Christmas mood but each in a different way. The first one for me perfectly pictures the atmosphere before Christmas when everyone is very busy with preparations for a very peaceful time. These preparations however, are not peaceful at all, but are very cheerful instead. The second one is so peaceful, just listen yourself!

Szczecin jest pierwszym miastem w Polsce, który nagrał swoją własną pastorałkę. Można jej posłuchać u Pasiakowej, która osobiście brała udział w nagraniu.

Ja uwielbiam kolędy i pastorałki. Z tych ostatnich szczególnie dwie, dosyć współczesne, choć też już liczące sobie parę dziesiątek lat. “Będzie kolęda” Skaldów jest moim zdaniem kwintesencją atmosfery świątecznej. Bo niby te święta są nad zwyczaj spokojne, to ich przygotowaniom towarzyszy ogromny zgiełk, który zresztą bardzo lubię. A “Jest taki dzień” Czerwonych Gitar jest tak ogromnie nastrojowy, że więcej już mi nie trzeba by całkowicie wczuć się w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Posłuchajcie!

And about being in the mood… Our house is already decorated for Christmas and I really do not feel like leaving it and go to Poland. It is not that I do not like Christmas in Poland, but I would like to be at home… I won’t bake ginger cakes this year as otherwise it will be even more difficult to go… But we will meet our family and it is the biggest reward!

  IMG_7438 

A jeśli chodzi o nastroje świąteczne, to nasz dom jest juz całkiem przystrojony i tak mi w nim dobrze, że szczerze powiedziawszy wogóle nie mam ochoty go opuszczać na święta. W tym roku nie będę piekła pierników bo jeszcze bardziej byłoby mi żal. No ale zobaczę się z moją rodzinką i to jest najważniejsze!

IMG_7327IMG_7322

2 comments:

 1. Ooo.. Te piosenki świąteczne też bardzo lubię :)
  A udekorowany dom masz ślicznie :) Świetne są te figurki :)

  ReplyDelete
 2. ech... czuć te święta z każdego kącika domu i internetu też ;))
  Śliczne dekoracje i piosenki też :D
  A ja bardzo lubię Trójkowe "Karpie"...
  http://www.youtube.com/watch?v=ZZM6iHZ7eac

  ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!