Saturday, 30 January 2010

A little gnome and a mushroom/ Gnomek i grzybek

In January we were supposed to make for Susi a block with a little gnome in his wonky house, which should look something like this one. We all received fabric with gnome and some more for an extra little block with a mushroom. I must admit that when I saw the little scraps of fabrics Susi send me I was pretty scared. It was a quite a challenge but finally I’m pleased with the result. The mushroom was not difficult at all. I’m double happy with these blocks as they are the first ones in my life I made during day time in a presence of my two children!!!! They of course paid attention to what I was doing and on the beginning were bit complaining, but after a while they just started to play. Blocks made by other quilters you can see here.

IMG_8044

W styczniu robiłyśmy blok dla Susi. Zażyczyła sobie blok z małym gnomem w krzywym domku (coś w tym stylu) oraz maly blok z grzybkiem (taki jak ten). Gdy zobaczyłam te skraweczki materiału, które Susi mi przysłała to mnie zatkało. Jak ja z tego miałam coś uszyć? Ale uszyłam i nawet jestem zadowolona! Jestem nawet podwójnie zadowolona bo to pierwsze moje bloki, które zrobiłam za dnia pod obecność moich Bąbli!!!! Dzieciaki oczywiście początkowo interesowały się tym co robię, potem trochę marudziły, ale w końcu pogodziły się z faktem, że mama robi coś innego i same się sobą zajęły. Bloki innych uczestniczek naszego Bee możecie zobaczyć tutaj.

IMG_8049

Jeszcze chciałam się pochwalić, że dostałam całą masę wyróżnienień od Mrouh! Dziękuję Ci dobra kobieto! Przekazuję blogerkom-krafterką, które swoją przygodę z blogowaniem dopiero rozpoczynają.

6 comments:

 1. Szczerze Ci powiem, że Twoja wersja domkowa jest znacznie (!) lepsza niż wzór na ten panel :)
  Podziwiam, że zszywając te skrawki ze sobą udało Ci się uzyskać taki ładny kwadrat :)
  Bądź dumna z siebie, bądź :)

  ReplyDelete
 2. Dzieki Pasiaku! Oczywiscie zszywajac skrawki nie uzyskalam kwadratu. Po prostu, to co uzyskalam przycielam do odpowiednich rozmiarow :)

  ReplyDelete
 3. Rany, mnie by szlaczek trafił przy zszywaniu tych ścinków i obawiam się, że nie pasowałby do całości!:-)

  ReplyDelete
 4. jaki cudny ten domek! ale z tego musi być piękna kołderka...popieram słowa Pasiakowej-lepiej wygląda niz oryginał!

  ReplyDelete
 5. Śliczny wyszedł! A jaki muchomorek słodki! :)

  ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!