Saturday, 20 March 2010

Easter wreath/ Wianek wielkanocny

I’ve made yet another wreath, this time for the Easter. It looks a bit as it was directly taken from the chickencoop. Well, perhaps besides the eggs… I used eggs I made last year (have a look here).

IMG_9067

Popełniłam kolejny wianek, tym razem wielkanocny. Wygłąda on trochę jakbym go z kurnika wyciągnęła, no może za wyjątkiem jajek. A użyłam jajek zeszłorocznych (więcej tutaj).

IMG_9073  IMG_9069  IMG_9074  

Besides, recently I’m dreaming about a mini terrarium, something like this or that. So far, I bought a jar but I still have to figure out what to put in it. For the time being, I made a small nest with an egg. Who knows, maybe one day we will find a chicken there (I hope not :)).

IMG_9077

Ostatnio jestem pod ogromnym wrażeniem malutkich terrariów takich jak to czy to. Kupiłam już nawet słój, ale muszę się jeszcze zastanowić co z nim zrobić. Narazie jest w nim gniazdko z jajkiem, kto wie, może któregoś dnia znajdziemy tam kurczaczka? Mam nadzieję, że nie :)

IMG_9078

Because last time I have a lot of problems with my wrists (RSI), especially while typing, it can happen that my notes will be shorter or will appear less often. If my comments will not show up on blogs, it does not mean that I do not want to comment, but simply I have to spare myself. I hope you’ll understand.

Jako, że ostatnimi czasy mam okropne problemy z nadgarstkami, szczegolnie przy pisaniu na klawiaturze, to może się zdarzyć, ze moje wpisy bedą albo bardzo krótkie, albo bedą się rzadziej pojawiać. Jeśli będę rzadko komentowała na blogach to nie dlatego, że mi się nie chce, ale dlatego, że muszę “się oszczędzać”. Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie :)

And for the good end- new fabrics :) I nowe tkaniny na koniec :)

IMG_9086

12 comments:

 1. znam ból nadgarstka którym się wszystko wykonuje ... więc życzę szybkiego wyleczenia!

  Wianuszek rzeczywiście kurnikowy - ale to daj mu uroku wielkiego :)

  Czerwonych szmatek zazdroszczę nieszkodliwie :)

  ReplyDelete
 2. Wianek piękny, spodobały mi się bardzo te pisanki :)chociaż powiem szczerze, że te terraria zainteresowały mnie jeszcze bardziej. Takie mini dzieła sztuki, małe widoczki i krajobrazy zamknięte w szklanym słoju. Niesamowite... czekam z niecierpliwością na Twoją pracę i również mam nadzieję, że ból nadgarstków minie jak najszybciej.

  ReplyDelete
 3. Bardzo podoba mi się Twój wianek:-)
  Chętnie zrobiła bym podobny, ale niestety nie umiem wydziergać takich uroczych jajeczek:-(
  Pozdrawiam wiosennie.

  ReplyDelete
 4. czyżby dopadła Cię cieśń nadgarstka?? mam koleżanki już po zabiegach w tym temacie :(

  wianuszech śliczny,swojsko-wiosenny:)

  ReplyDelete
 5. Gosiu, nie wiem jak to sie po polsku nazywa. Po angielsku to jest RSI (repetitive strain injury). To sa uszkodzenia miesni i sciegien spowodowane bardzo czestym powtarzaniem tych samych czynnosci. Moja praca polega glownie na pisaniu raportow. Czasem siedze przez 8 godzi tylko piszac na komputerze. W tej chwili "siedzi" mi to glownie w nadgarstkach, ale ramie tez juz jest zaatakowane, boli mnie juz tez czesto palec wskazujacy u prawej reki (klikanie). Czesto pod koniec pracy cale dlonie mam scierpniete. Chodze na fizjoterapie, ale mam wrazenie ze tylko gdy zaczne mniej pisac to bedzie lepiej, a teraz w pracy mamy niestety bardzo goracy okres.

  Florentyno, chetnie zrobilabym kursik dziergania tych jajek bo to nie jest trudne, ale nie wiem czy dam rade.

  No i znow sie rozpisalam.

  ReplyDelete
 6. Bardzo spodobał mi sie Twój pomysł na wianek,a szydełkowe jajeczka świetnie korospondują z całoscią.Jest piękny:)

  ReplyDelete
 7. Wianek piękny, materiały także o jajcach nie zapomniawszy.
  Ból nadgarstka, współczuję,bo wiem jak to jest.Rychłego powrotu do zdrowia życzę

  ReplyDelete
 8. Wianek prosto z kurnika urzeka! (Kurnikiem w gronie przyjaciół jest zwany mój dom, bo my Kury jesteśmy - przez podobieństwo nazwiska :D) Terrarium też świetne i temat niezwykle pociągający :) Co do nadgarstka to oszczędzaj się Marysiu! Choć wiem, że to łatwo powiedzieć, trudniej, lub niewykonalne, zrobić :/

  ReplyDelete
 9. Wianek prosto z kurnika urzeka! (Kurnikiem w gronie przyjaciół jest zwany mój dom, bo my Kury jesteśmy - przez podobieństwo nazwiska :D) Terrarium też świetne i temat niezwykle pociągający :) Co do nadgarstka to oszczędzaj się Marysiu! Choć wiem, że to łatwo powiedzieć, trudniej, lub niewykonalne, zrobić :/

  ReplyDelete
 10. Your wreath is so gorgeous! Have a sweet day!

  ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!