Thursday, 22 July 2010

7/10

Joe Rabbit with very sad eyes was saying good bye to the orange goose that in a moment would fly above his mother very head. His painting brush and grass next to a bucket were orange form paint. Joe will have to make up an excuse to explain why he used the dye his father bought to paint the corridor. Surely, he will make something up! He can keep a secret! He won’t tell anyone that the orange goose is Anastasia, his very first love that a bad witch turned into a greylag goose. What a shame! Not enough that Anastasia was a goose, she was the greylag goose! They had to do something about it! That’s why Anastasia was trying as often as possible to convince other gees in her gaggle to take a rest in the secret garden. She knew that there is Joe who will always help her. They knew that it was only a temporary solution and hoped that one day something happens and she will be again a rabbit.

IMG_1025

Józio Królik smutnym wzrokiem odprowadzał pomarańczową gęś, która własnie za krótką chwilę będzie przelatywała nad głową jego mamy Eleonory. Jego pędzel, podobnie jak trawa obok wiaderka, był pomarańczowy od farby. Józio będzie musiał wymyśleć jakąś dobrą wymówkę by wytłumaczyć mamie co robił z farbą, którą tata kupił by pomalować przedpokój. Napewno coś wymyśli, przecież zawsze potrafił dotrzymywać tajemnicy. Nie powie nikomu, że pomarańczowa gęś to Nastka, jego pierwsza miłość, którą zła czarownica zaminiła w szarą gęś. Co za nieszczęście! Nie dosyć, że Nastka na zawsze miała pozostać gęsią to miała byc szarą gęsią! Do tego nie mogli dopuścic! Dlatego, Nastka, gdy tylko mogła nakłaniała pozostałe gęsi by zatrzymały się na odpoczynek w tajemniczym ogrodzie gdzie zawsze mogła liczyć na pomoc Józia. Wiedzieli, że to jedynie tymczasowe rozwiązanie, ale kto wie, może któregoś dnia los się do niej uśmiechnie i odzyska swoją króliczą postać?

If you do not know the beginning of this story and what whole project is about just have look in notes in whole Charity quilt thread.

Tych, ktorzy nie znają początku historyjki lub nie wiedza o co chodzi w tej zabawie zapraszam do przeczytania wcześniejszych postów w tym wątku.

IMG_1031

And now a very important question: Should we stop or should we continue? The picture is pretty full but perhaps we could add something. Please, vote in the poll in the right up corner. If you have any idea for next element, leave it in the comments. You have time till Saturday 24 July 2010.

A teraz bardzo ważne pytanie: kontynuujemy czy już wystarczy? Moim zdaniem obrazek jest dosyć pełny, ale może waszym zdaniem coś jeszcze powinno się pojawić? Proszę zagłosujcie w ankiecie (w prawym górnym rogu). Jeśli macie pomysł na kolejny element, wpiszcie go w komentarzach.

Cynka came with the idea of rabbit with a paint brush and she asked to place him in the down-right corner. Thank Cynka!

Autorem pomysłu na królika z pędzlem, który koniecznie miał być w prawym, dolnym rogu była Cynka. Dzieki!

IMG_1037

17 comments:

 1. może to banał ale jakieś słoneczko na niebie można by strzelić albo coś bo tam pusto jakoś ;p
  albo chmurkę w dziwnym kształcie, nie wiem....

  ReplyDelete
 2. ale mi sie micha uśmiechnęła:D!!!!
  dziękuję!!!

  za sanką zaproponuję coś jeszcze naniebnego- w lewym górnym rogu:)))

  ReplyDelete
 3. a, jeszce zapomniałam z wrazenia- ale ten króliś cuuudny!!!!

  ReplyDelete
 4. Great blog, you are so creative, love all.

  ReplyDelete
 5. z lewj strony jest potrzebny element, chmurka, dróżka
  zapytanie w ankieckie jest mało precyzyjne, powinno być albo "kończymy" albo "robimy dalej" a nie obie wersje w 1 pytaniu
  tak mi się wydaje ale mogę się mylić

  ReplyDelete
 6. wydaje mi si ze tyle wystarczy, bo jest taki wlasnie niedosyt.. jest piekne itp. ale wiecej to mogloby byc juz rpzesada i za duzym.. 'misz-maszem';p

  jak dla mnie idealne kupilabym to mojemu dziecku kiedys;d

  a co do Grunwaldu to fakt, organizacja nienajlepsza ale to w sprawach wody pitnej i do kapieli. tak to u nas jak napisalam w poscie zabawa byla przednia! bez wody czlowiek tez zyc potrafi;p

  ReplyDelete
 7. Zabawa cudna;-))))
  Tez zauważyłam lekką pustość z lewej górnej strony obrazka. Podziwiam precyzję wykonania.

  ReplyDelete
 8. Przyłączam się do kontynuacji, zwłaszcza w lewym górnym rogu. Właśnie coś jak słoneczko albo deszczowa chmurka, przed którą ucieka Pomarańczowa, żeby nie stracić koloru... Co do głosowania, to faktycznie nie wiem, czy odnieść się do zakończenia, czy kontynuacji, więc swój głos "za ciągiem dalszym" zostawiam tutaj :)Bosko wyszło.

  ReplyDelete
 9. jestem za zakończeniem,ale fakt-niebo jakieś by się przydało.Kiedyś w pewnej bajce podobał mi się pomysł słonka narysowanego ręką dziecka , wyciętego w kwadracie i jakby przyklejonego taśmami klejącymi na 4 końcach do ściany :P

  ReplyDelete
 10. KonKata ma racje, ankieta byla zle sformulowana. Jak to mowia "Gdy sie czlowiek spieszy to sie diabel cieszy". Mysle, ze dorobie jakas chmurke, moze z deszczem bo ten pomysl mi sie bardzo podoba i pokaze wszystko juz po zakonczeniu obrobki, co moze troche potrwac.

  Jesli ktos ma jeszcze inny pomysl to czekam!

  ReplyDelete
 11. Ja nie dodam nic nowego, poza tym, że też jestem za czymś na niebie (z lewego rogu).
  Marysiu, piękna ta makatka:) I historyjkę można sobie dopowiadać, i delektować się każdym niuansem. Wszyscy bohaterowie są świetni. Pozdrawiam i miłego weekendu.

  ReplyDelete
 12. Przyglądam się, podziwiam.Może w lewym górnym rogu "ktoś" lecący z balonikami, aeroplan? pozdrawiam Anna

  ReplyDelete
 13. Makatka jest wspaniała. Ostatni element historyjki cudny. A czy to już ma być koniec, chyba tak. Co do nieba, to może barwną tęczę by tam machnąć?
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 14. Przewspaniały jest ten pomysł! o_O

  ReplyDelete
 15. właśnie przyuważyłam na cynkowym blogu "zaczarowany ogród" i .. jesteście boskie baby! Marysiu to jest cudowne, te królisie i ta cała historia :)) nie mogę się napatrzeć :)

  ReplyDelete
 16. Nie dodam nowego pomysłu, a tylko chciałam pochwalic twoje umiejętności - nie tylko szycia, ale i tworzenia bajkowych historii.

  ReplyDelete
 17. śliczne,może faktycznie baloniki kolorowe jak ulatujące marzenia,ale tak też jest świetnie

  ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!