Wednesday, 19 October 2011

October/Październik

IMG_7197

Until two days ago October was really gorgeous! Days were sunny and warm. It’s going to change though. Today in the morning I was regretting that I did not take my mittens. I won’t do the same mistake tomorrow!

Jakieś dwa dni temu popsuła nam się pogoda. Do tego czasu było przepięknie. Świeciło słońce i było cieplutko. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Dziś rano żałowałam, że nie wzięłam swoich bezpalczaków. Jutro już nie popełnię tego samego błędu.

This year for the first time we have raspberries in our match-box-size backyard. We do not have many fruits but I hope next year we will have more. Anyway, they are delicious!

W tym roku po raz pierwszy mamy maliny na naszym ogróku wielkości pudełka od zapałek. Malin nie jest wiele, ale są przepyszne i jest nadzieja na więcej w przyszłym roku.

IMG_7200

Unlike raspberries, we have plenty spiders this autumn. Luckily no one in our family suffers arachnophobia and I find them actually quite pretty.

W przeciwieństwie do malin mamy za to mnóstwo pająków-krzyżaków tej zimy. Na szczęście u nas w domu nikt nie cierpi na arachnofobię, a mnie się one nawet bardzo podobają.

IMG_7172 - kopie

There is also plenty of chestnuts. One day hubby brought lots of them from work. Wojtek was delighted. They spent together whole afternoon making figurines.

Kasztany też pięknie obrodziły. Pewnego dnia mąż przyniósł z pracy całą torbę kasztanów. Całe popołudnie spędził z uradowanym Wojtkiem na robieniu figurek.

IMG_7112

And last Sunday we had incredibly delicious merinque-coffee tart with blueberries!

A w ostatnią niedzielę jedliśmy niesamowicie pyszny tort bezowo-kawowy z borówką amerykańska.

And how was your October so far?

A jak wyglądał Wasz październik?

 

Take care!

Nie dajcie się zimnu!

 

Marysia

1 comment:

  1. Te maliny czuję normalnie aż tutaj! ♥ Mniam.

    A kasztany jakie dorodne! Mięsiste takie 8)

    ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!