Thursday, 26 January 2012

Earrings display/Wystawka na kolczyki

I have always kept all my earrings in a casket in which I also kept my necklaces, brooches and all other stuff. I could always find there a big mess, but to find a pair of earrings was somehow more difficult. This was also why I wasn’t changing jewelry too often.

But just few days ago, on Elycia’s blog I have found a link to a tutorial on how to make a jewelry display. I thought this is something I need. Since I do not have so many pieces as the author of that display and I do not have an old window frame I had to make something smaller. I took simple picture frame, Eight’s scrapbooking paper, Mod Podge and few cotton laces and some hours later I had my earrings display which I like a lot. When it was ready I almost instantly realized that I own mostly post earrings and this display is not suitable for them :) Do you know some nice way to display post earrings?

I have prepared a second frame, slightly different for a necklaces but I still have to get some nice hooks to finish it. When it’s done, I will show you.

 IMG_8432

Do tej pory wszystkie moje kolczyki, naszyjniki, broszki itp przechowywałam w dużej szkatułce, w której łatwiej było znaleźć wielki bałagan aniżeli na przykład kolczyki. Z tego powodu nie zmieniałam zbyt często biżuterii.

Kilka dni temu na blogu Elycii znalazłam link do kursiku robienia wystawki na biżuterię (może znacie jakieś lepsze określenie?) ze starej okiennej ramy. Bardzo mnie ten kurs zainspirował. Niestety, ani nie posiadam tyle biżuterii co autorka jak również nie posiadam starej ramy okiennej dlatego musiałam zrobić coś mniejszego. Posłużyłam się zwykłą ramką, papierem do skrapbookingu Eight, Mod Podge oraz kilkoma bawełnianymi koronkami I jakiś czas później powstała moja własna wystawka. Szybko się jednak zorientowałam, że większość moich kolczyków to tak zwane wkrętki do których owa wystawka się nie nadaje :) Może znacie jakąś inną metodę na ładne wyeksponowanie takich kolczyków?

Zrobiłam też drugą ramkę, która będzie służyła do naszyjników, ale jeszcze nie udało mi się zdobyć odpowiednich haczyków. Jak je nabędę to się również pochwalę.

IMG_8439IMG_8443

10 comments:

 1. Wystawka bardzo szykowna. Obawiałabym się jednego - srebrne elementy, tak wyeksponowane, mogą śniedzieć. Przerabiałam to ze swoją biżuterią. Teraz trzymam w woreczkach. Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 2. Nie tylko praktyczna, ale i piękna.
  Moja biżuteria też w woreczkach(strunowych, by łatwiej było znaleźć)i w dużym koszu.

  ReplyDelete
 3. super!też robiłam podobną kiedyś

  ReplyDelete
 4. Śliczna eksozycja:) Ja mam "wystawke" na tamborku z naciągniętym luźno tkanym lnem, dwa takie wiszą na ścianie w łazience i nadają się też do kolczyków na sztyftach (tylko wtedy trzeba sięgnąć po cały tamborek)

  ReplyDelete
 5. Pomysl z tamborkiem bardzo mi sie podoba. Dzieki!

  ReplyDelete
 6. A masz Anita gdzies zdjecie na blogu?

  ReplyDelete
 7. Ja kiedyś jak nosiłam konkretniejsze kolczyki (bo teraz tylko wkręty) to przypinałam je do tablicy korkowej :)
  Klimatyczna tablica :)

  ReplyDelete
 8. Marysiu przepieknie Ci wyszla ta rameczka na bizuterie!!! kolor idealne i te koronki! <3
  super! i zdjecia tez genialne.. uwielbiam jak focisz swoje twory :D

  ReplyDelete
 9. Alez mi poslodzilas! Ja zawsze mialam bardzo zle zdanie o swoich zdjeciach, choc ostatnio jestem coraz bardziej zadowolona. 

  ReplyDelete
 10. Ogromnie mi się pomysł spodobał...muszę sobie skrapnąćtaką:-) śliczna!

  ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!