Saturday 19 May 2012

Simple=great idea/Prosty=wspaniały pomysł

photo 2(1)photo 2(2)

Jagna really doesn’t like walking and almost every time we say that we’re going for a walk or hiking she is against. Therefore, you can imagine how surprised I was when after the dinner on the Mother’s Day she said she would like to take me for a walk. And only me! It was her idea for Mother’s Day gift. And it turned to be a wonderful idea.

I let her to lead me wherever she wanted. When we were sitting on a small hill at the pond she brought two dandelions and said that I have to make a wish. I was flattered… And then we were walking aimless through our district, talking girls stuff without being disturbed by our guys, admiring architecture, sometimes quite bizarre, like the bolwoningen - experimental spherical houses designed by Dries Kreijkamp.

We had fabulous quality time together. In my idea, it was the best gift she could give me at that day!

(All pictures you can find on Instagram @Marysia_Baju_Baju)

photo 3(2)photo 4(2)

Moja Jagna nie lubi spacerów; za każdym razem gdy wybieramy się na spacer lub wędrówkę zawsze ma coś przeciwko. Dlatego możecie sobie wyobrazić jakie było moje zdziwienie gdy w Dzień Matki (w Holandii wypada on wcześniej) przyszła do mnie po obiedzie i powiedziała, że chciałaby pójść TYLKO ze mną na spacer! To był jej prezent dla mnie na Dzień Matki (oczywiście oprócz tradycyjnej laurki). Pozwoliłam się jej prowadzić gdzie tylko chciała.

photo 1(2)photo 3(1)

Gdy siedziałyśmy na małym pagórku nad stawem przyniosła dwa dmuchawce i poprosiła żebym sobie pomyślała życzenie a potem go zdmuchnęła. Wzruszyła mnie tym niezmiernie. Potem chodziłyśmy bez celu po naszej dzielnicy. Rozmawiałyśmy o „babskich” sprawach i podziwiałyśmy lokalną architekturę, czasem dosyć dziwną, tak jak na przykład sferyczne domy zaprojektowane przez Driesa Kreijkampa.

To był niesamowity, magiczny spacer. Dla mnie to był najlepszy prezent jaki mogłam sobie wyobrazić w tym dniu. Też Wam takich życzę! Albo Waszym Mamom!

(Wszystkie zdjęcia możecie też zobaczyć na Instagram @Marysia_Baju_Baju)

photo 1(3)photo 2(3)

6 comments:

 1. Ojaa... kochana Jagna :)
  To naprawdę musiał być cudowny dzień :)

  ReplyDelete
 2. super prezent :D tez z takiego bym sie najbardziej ucieszyla!! :))

  ReplyDelete
 3. oh wspaniała opowieść :]
  ja czekam na swój dzień, Mila chce za własne,uzbierane pieniążki kupić mi kwiatek - "jaki tylko sobie zamarzy" :p

  ReplyDelete
 4. Cudny prezent!!! Twoje dzieci zawsze miały fajne pomysły, ale po takich rodzicach to nie ma się co dziwić :) A zdjęcia boskie, przypominają klimat żurnali (bo tak się właśnie na nie mówiło, żurnale, to nie były jakieś tam czasopisma) z lat 70tych, który bardzo lubię.

  ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!