Monday, 27 October 2014

Arm knitted scarf/Szalik dziergany na rękach

IMG_7184IMG_7171

In the weekend I discover that you can knit on your arms. After seeing this tutorial I really wanted to try. It appeared to be very easy and fast technique. So today I went with Jagna to the shop and bought a bulky (hairy – I have honesty no idea how to properly call it) yarn. It took Jagna two attempts to make a scarf. In the first she used double yarn and quickly run out of it. So then she used single strand and within 15 minutes (!!!) her scarf was ready!

IMG_7159IMG_7162

This is really wonderful project for kinds. They can easily and quickly make a scarf without getting annoyed that it takes too much time.

W ubiegły weekend odkryłam technikę dziergania na rękach. Po obejrzeniu tego kursiku od razu sama ją wypróbowałam. Jest bardzo prosta i szybka. Dlatego dziś wybrałam się z Jagną do sklepu I kupiłyśmy grubą włochatą (nie wiem jak ją inaczej nazwać) włóczkę. Jagna miała dwa podejścia do szalika. W pierwszym użyła podwójnej nici, przez co bardzo szybko zabrakło jej włóczki. W następnym podejściu użyła już pojedynczej I w dosłownie (!!!) piętnaście minut wydziergała szalik.

IMG_7165IMG_7178

Szczerze polecam tą technikę dla dzieci. Jest nie męcząca a przynosi dobre efekty i dziecko bez większych oporów samo może sobie coś zrobić.

IMG_7157

6 comments:

 1. Wow, to naprawdę takie proste? Efekt, zwłaszcza z taką włochatą włóczką jest rewelacyjny, sama bym taki szalik założyła. I nawet dokładnie w takim kolorze! :) Super, obejrzę zaraz tutorial, może spróbujemy z Danusią w "wolnej chwili" ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Koniecznie sprobujcie. Jagna sama zaproponowala, ze zrobi sobie kocyk.

   Delete
 2. widać, że szaliczek cieplutki i mięciutki...!

  ReplyDelete
 3. Świetny efekt z tej włochatej włóczki. Mi się marzy taki pled robiony ręcznie. Super sprawa !

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jagna tez ma ochte na taki pled. Musimy tylko wyliczyc ile nam wloczki potrzeba.

   Delete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!