Sunday, 3 January 2016

Vlissingen & Middelburg

The first day of 2016 we spend in Vlissingen (Zeeland). It is a lovely city with lot of old, well preserved houses. It was a cold, windy day but we really enjoyed it! 

At the end of the day we went to Middelburg - the capital of the province of Zeeland. Kids were pretty tired so we did not walk much over there, but we could see that it is a place worth to pay a visit to. 

I hope you enjoy the pictures. They are quite dark but so was the weather and I thought that it would not be honest to make them sunny and bright. 


Pierwszy dzień Nowego Roku spędziliśmy spacerując po uroczym nadmorskim miasteczku Vlissingen. Dzień był zimny i wietrzny, ale i tak uznaliśmy go za bardzo udany. Vlissingen było kiedyś bardzo ważnym miastem portowym, w którym zachowało się bardzo wiele pięknych domów i uroczych zaułków, jednak namilszym  miejscem na spacery jest nabrzeże. 

Wieczorem pojechaliśmy do Middelburga - stolicy prowincji Zelandia. Dzieci były już zmęczone, więc nie pospacerowaliśmy tam zbyt wiele, ale i tak zobaczyliśmy, że jest to miasto warte ponownego odwiedzenia.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszej wycieczki; są one dosyć ciemne, ale taka też była pogoda i pomyślałam sobie, że nieuczciwym byłoby przerobić je na jasne i słoneczne.


Middelburg
2 comments:

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!