Sunday, 11 December 2011

Instagram & Maastricht

Recently I noticed on quite some blogs that peoples are making Instagrams. I was wondering what is about Instagram so special that it became so popular. So I downloaded the app to my phone and started to play. And then I discovered that this statement from Instagram website is so true “It’s a fast, beautiful and fun way to share your life with friends through a series of pictures. Snap a photo with your iPhone, choose a filter to transform the look and feel, send to Facebook, Twitter or Flickr – it’s all as easy as pie”. It is really simple and you can change the mood of your picture just in seconds.

WojtekMaastricht

On Sunday we went to Maastricht for a one day trip and of course I was taking some photos. I did not take my Canon so all of them were taken with my iphone/instagram.

MaastrichtMaastricht

Maastricht

Maastricht
   Jagna in McDonalds  
Ostatnio zauważyła na wielu blogach, tzw. instagramy. Zastanawiałam się, co w nich takiego szczególnego, że ​​stały się tak popularne. Pobrałam więc aplikacje na telefon I zaczęłam się bawić. A potem odkryłem, że to co jest napisane na stronie Instagram jest prawdą: "Jest to szybki, piękny i świetny sposób na dzielenie swojego życia z przyjaciółmi poprzez serię zdjęć. Zrób zdjęcie z telefonu iPhone, wybierz filtr do przekształcenia wyglądu, wyślij na Facebook, Twitter czy Flickr – poprostu bułka z masłem ". Instagram pozwala na zminę nastroju zdjęcia w ciągu kilku sekund.

MaastrichtWojtek in Maastricht


MaastrichtMaastricht

W niedzielę pojechaliśmy na jednodniową wycieczkę do Maastricht i oczywiście robiłam tam sporo zdjęć. Jako,że nie wzięłam Canona pstrykałam iphonem/Instagramem.
Jagna in McDonalds

3 comments:

  1. ... ale najładniejsze dzieci. Takie nasze kochane Szkrabki. Pozdrowienia od Buczusia :*

    ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!