Wednesday, 7 December 2011

Step three: Tree-tower/ Krok trzeci: drzewo-wieża

IMG_8123Foxes, squirrels, trees, owls, enchanted forests… I love all the ideas you left under the that post. It would be difficult for me to chose myself. Eventually I asked hubby to name a number from 1 to 7 and he has chosen 3. When you do not count my comment then it was the one of Barbaratoja.
 
This is what she proposed: “Owl on the roof, or on a tree, or perhaps in the window of a tower?”. This was not very helpful, was it? Finally, I decided to combine the three with the tower and this is what I got. I wrinkled the fabric so it resembles nicely the bark.
I think it is a nice starting point for a story. An owl trapped in a enchanted tree that used to be a tower. Do you see the door? What’s behind? Who closed the owl in this prison? What is she looking at? What is she waiting for?

Help me to make this story by giving some hints in the comments. I will wait until Sunday 11 December 2011.

Liski, wiewiórki, drzewa, listy, sowy, zaczarowany las.. Wszystkie pomysły pozostawione przez Was pod tym postem bardzo mi się podobają. Sama nie potrafiłabym wybrać najlepszego. Dlatego poprosiłam Pana P. o podanie liczby od 1 do 7. Wybrał 3 i, nie licząc mojego komentarza, tym samym wskazał na komentarz Barbaratoja.

Jej propozycja to „Sowa na dachu, lub drzewie, a może w oknie jakiejś wieży?”. Szczerze mówiąc nie bardzo pomocne to było bo trzeba było znów wybierać. Postanowiłam więc połączyć drzewo z wierzą i zrobiłam drzewo-wierzę, oczywiście zaczarowaną. Materiał specjalnie pomarszczyłam by bardziej przypominał korę.

IMG_8126 - kopieIMG_8128
 
Myślę, że to fajny punkt startowy do historyjki. Tylko jakiej? Zaczarowana sowa, zamknięta w zaczarowanej wieży. Widzicie też drzwi do wieży? Ciekawe co się za nimi kryje? Kto zamknął sowę w tej wieży? Na co ona patrzy? Na kogo czeka?
Pomóżcie mi rozwinąć tą historyjkę zostawiając komentarz pod tym postem z propozycją kolejnego elementu. Czekam do niedzieli 11 grudnia 2011.
 
IMG_8120

9 comments:

 1. ;o
  niesamowicie realistycznie wyszlo to drzewo!!! przepiekna obserwacja natury :D

  ReplyDelete
 2. Wydaje mi sie ,że sowa nie jest tam zamknięta, to jej dom. A wokoło zbierają się zwierzęta, które przyszły do niej po poradę, jak to do mądrej sowy;-)
  Trochę to zbyt oczywiste...

  ReplyDelete
 3. Starałam się tym razem pisać bardziej konkretnie;-))))

  ReplyDelete
 4. Cudowne to drzewo! I ta sowa...pewnie strażnik drzwi, pilnuje wejścia do magicznego świata jaki kryje się w głębi drzewa :)

  ReplyDelete
 5. To jest Sowa-mądra głowa ona zna wszystkie tajemnice i przepowiada przyszłość. Zamknęła ją tam pewnie ta sama czarownica, która zamknęła Roszpunkę w wieży :P Pewnie czai się ta cholera gdzieś tam w krzakach, żeby nikt nie uwolnił sowy. Nie wie jednak, ze Sowa ma wpływowych przyjaciół w zaczarowanym lesie, którzy przyjdą ją uwolnić za pomocą czarów.

  ReplyDelete
 6. A mnie się pomysł Barbary podoba - drzewo to mieszkanie, a w koło zbierają się zwierzęta na naradę :)
  Kora drzewa wyszla Ci świetnie :)

  ReplyDelete
 7. Hi, was just going through the google looking for good info and stumbled across your website. I am stunned at the design that you've on this site. It shows how you appreciate this subject.

  ReplyDelete
 8. Piekne drzewo! Sowa gapi sie oczywiscie na czaujacego fioletowego smoka w wielkim pomaranczowym kapeluszu;)

  ReplyDelete
 9. Skoro to sen Malego Bucza to Buczus musi byc w tym snie :) Moze maly chlopczyk wiec powinien przypatrywac sie sowie?

  ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!