Thursday, 24 May 2012

A very long weekend/Bardzo długi weekend

The Ascension weekend was very long here in the Netherlands. Lots of peoples, including all of us, had four days off. The weather was hot and the time full of events. Let me share with you some pictures of from our adventures. More you can find on Instagr.am @marysia_baju_baju.

IMG_3174IMG_3019

Ostatni weekend był w Holandii, dla większości, bardzo długim weekendem, zaczął się już we czwartek dniem wolnym z okazji Wniebowstąpienia. Pogoda była cudna a i ciekawych wydarzeń nie brakowało. Pozwólcie, że się tutaj z Wami podzielę paroma zdjęciami z tych dni. Więcej można znaleźć na moim Instagramie @marysia_baju_baju

IMG_3008IMG_3009

Thursday /Czwartek

We went to the Medieval Festival at the Heeswijk Castle. A place very nearby our home we did not know so far. It was lovely day for all of us. We have seen there a family of black swans swimming in the moat. This was actually the very first time I have seen black swans in real life!

IMG_3015IMG_3017

Pojechaliśmy nad Festivl Średniowieczny do pobliskiego zamku Heeswijk. To był cudowny dzień. Po raz pierwszy w życiu widziałam tam czane łabędzie, nawet całą ich rodzinę pływającą w fosie zamkowej.

IMG_3010IMG_3204

Friday/Piątek

We went to Polish Embassy in Hague to make passport for Wojtek. There was extremely busy that day. I was waiting for our turn while kids were playing outside. Just when I was at the counter I heard Wojtek’s scream. He tripped and cut his forehead. We had to go to hospital to remove small stone that was still in his wound and get one stitch. The best was that once he got a balloon from the surgeon, the pain was over.

Pojechaliśmy do Polskiej Ambasady w Hadze po paszport dla Wojtka. Tego dnia było wyjątkowo tłoczno. Stałam więc sama w kolejce podczas gdy dzieci bawiły się na zewnątrz. Właśnie gdy byłam przy okienku usłyszałam płacz Wojtka. Mały przewrócił się i rozbił sobie czoło. Trzeba było z nim pojechać do szpitala by wyciągnęli mu kamień z rany i ją zaszyli. Najlepsze było, że w chwili gdy W. dostał balonik od chirurga wszelki ból minął.

IMG_3023IMG_3025

Saturday/ Sobota

We went for a walk to our favorite location for short excursions, a small town nearby.

Wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego miasteczka, jednej z naszych ulubionych lokacji na krótkie wypady.

IMG_3210IMG_3126IMG_3127IMG_3211

IMG_3161

Sunday/Niedziela

Birthday party of our friend (no pictures but it was a lot of fun!). Do you also have a great time lately?

Impreza urodzinowa u znajomych (brak zdjęć, ale zabawa była przednia). A Wy też dobrze się bawicie w ten piękny wiosenny czas?

3 comments:

  1. piekne zdjecia...zazdroszcze pogody...nam nie dopisuje tej wiosny :(

    ReplyDelete
  2. Tak, my z wujkiem Byśkiem też się dobrze bawimy, od miesiąca szlifujemy altanę, to naprawdę relaksujące :P . Na szczęście już niedługo pojedziemy na wakacje do Baju baju :) Wszyscy trzej nie umiemy się doczekać. To pierwsze kakacje Bruna, ale będzie...

    ReplyDelete
  3. Marysiu absolutnie przepiękne foty te na trawce ♥ no wspaniałe są :)

    ReplyDelete

Thanks a lot for your comments!/ Bardzo dziekuje za komentarze!